"BŁĘKITNE DZIEWCZYNY" EWA PODSIADŁY-NATORSKA


Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 14 X 2015 r.
Ilość stron: 528Kaja Redo w wyniku pewnych zdarzeń odwołuje ślub, wprowadza się do rodziców i walczy z upierdliwą szefową w redakcji lokalnej gazety. Wydawać by się mogło, że nic gorszego już ją nie może spotkać, bo sięgnęła dna. Kaja nie zamierza poddać się negatywnym myślom i działa. Tworzy internetowy projekt, który w krótkim czasie zyskuje wielką popularność. Wiele kobiet utożsamia się z tym, co opisuje Kają, są to tak zwane Błękitne Dziewczyny, które akcentują siebie i dzielą się szczęściem. Swoim uporem i otwartym umysłem osiągają zamierzone cele. Sama Kaja czuje się Błękitną Dziewczyną, sama przeżywa wiele rozterek, wikła się w romans z żonatym mężczyzną i dziwną relację z dawnym kolegą. Nie jest jednak pozostawiona samej sobie, bo ma oddane przyjaciółki, na które może zawsze polegać. Wszystkie bohaterki walczą z przeciwnościami losu i przekonują, że szczęśliwą można być zawsze i wszędzie.

Powieść Ewy Podsiadły-Natorskiej to przede wszystkim opowieść o poszukiwaniu swego miejsca na ziemi w czasie, gdy wiele spraw wali się na głowę. De facto „Błękitne dziewczyny” to książka traktująca o miłości tej prawdziwej, przyjaźni, miejscach gdzie czułość i wierność jest najważniejsza, ale również marzeniach i nadziei. Pozycja o dramatach tych małych i dużych, które spotykają każdego z nas. Istotne jest to, że autorka pokazała życie, jakim jest, pełne pułapek, problemów i trudów, ale przez to jest ono takie piękne i niezwykłe. „Błękitne dziewczyny” to książka o smutku i miłości. O bliskości i potrzebie bycia kochanym. O nienawiści i poczuciu osamotnienia. To jedna z tych powieści, które pochłaniają, wciągają i nie pozwalają od siebie uciec. Opowieść Błękitne to naprawdę piękna, zapierająca dech w piersiach historia o nadziei, prawdziwej miłości, sile i uczeniu się siebie.

Niewątpliwie ta ciepła i dopracowana pod wieloma względami powieść zasługuje na zainteresowanie. Ewa Podsiadły-Natorska pokazała w ciekawy sposób Radom, który jak sama wspomniała nie jest piękny, ale dzięki tej opowieści to naprawdę zachwycające miejsce. Mogłam wyobrazić sobie ulice, dźwięki, zapachy miasta. Pisarka stworzyła również dopracowane i głębokie postaci, które ewoluują na kartach książki. Całą pozycję charakteryzuje prosty styl i mało skomplikowane zdania. To mądra opowieść, która swoją treścią porusza wiele trudnych tematów. Pozycja absolutnie zasługuje na przeczytanie

Tę ciepłą historię o silnych kobietach, które borykają się z wieloma problemami polecam wszystkim tym, którzy lubią przenieść się czasem w inną rzeczywistość i poczuć siłę przyjaźni i miłości.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję empik.com

Sklep internetowy empik.com

2 komentarze:

  1. Idealna książka dla mojej koleżanki - będę musiała jej o niej powiedzieć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pewnie, że lubię przenieść się w inną rzeczywistość - tego nieraz szukam w książkach. Mam ochotę na taką ciepłą opowieść, zatem rozejrzę się za "Błękitnymi dziewczynami".

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzyjka , Blogger