"TAJEMNICA PAULI" DENISE HUNTER


Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 20.X.2015 r. 
Ilość stron: 392
Źródło ilustracji:empik.com

Reporterka śledcza Paula Landin-Cohen marzy o pracy w wielkiej redakcji. Udaje się jej znaleźć wreszcie upragnioną pracę w Chicago. Niestety wiąże się to z możliwością utraty ukochanego męża. Kolejna bohaterka Linn Caldwell popełniła wiele błędów w życiu. Nie potrafi sobie wybaczyć, że przysporzyła innym tyle bólu. Czy będzie w stanie zapomnieć o swoich błędach? Obie kobiety pilnie strzegą swoich tajemnic, co się stanie, gdy prawda ujrzy światło dzienne? Czy ich bliscy zaakceptują prawdę?

Czytając dostrzegamy, że przeszłość lubi się objawiać w najmniej oczekiwanych momentach naszego życia. Tak jest również w życiu naszych bohaterów. Zepchnięte w czeluść zapomnienia wydarzenia z przeszłości powracają i uderzają ze zdwojoną siłą. Autorka w ciekawy sposób opisała trudności, z jakimi borykają się główne postaci. Przecież przedkładanie kariery zawodowej ponad szczęście rodziny to aktualny problem. Ludzie zapominają o swoich bliskich, bo chcą za wszelką cenę piąć się po kolejnych „szczeblach drabiny zawodowej”. Wielu tłumaczy, że przecież trzeba za coś żyć, zapominają jednak o tym, że pieniądze nie zastąpią ciepła drugiej osobie. Nasi bohaterowie to również młodzi ludzie, którzy dopiero wchodzą w dorosłość. Martwi ich pierwsza praca, relacje damsko-męskie czy zwykłe rozterki. Paleta problemów i radości jest niezwykle bogata.

„Tajemnica Pauli” to nie jest pozycją lekką i delikatną. Autorka poruszyła temat aborcji, rozwodu i wczesnego macierzyństwa, jednak sposób, w jaki to zrobiła sprawia, że całość chwyta za serce. Narracja została oddana głównym bohaterom, fabuła wciągająca, a bohaterowie zasługują na sympatię. Wydaje mi się, że książka stanowi niejako krzyk zrozpaczonych kobiet, które nie potrafią wybrać pomiędzy macierzyństwem a karierą zawodową. Pisarka nie moralizuje, ale w jasny sposób przedstawia losy dwóch kobiet, które muszą zmierzyć się z problemami. Tylko od nich zależy, jaką drogą podążą.

„Tajemnica Pauli” to kolejna książka, która dotyka problemu odtrącenia i obłudy. Autorka pokazuje, że życie bywa trudne, ciągłe kłody pod nogami mogą wywołać rozgoryczenie. Ale z drugiej strony wszystkie te przysłowiowe „kłody pod nogami” sprawiają, że doceniamy to, co mamy. Cieszymy się małymi rzeczami.

Dziękuję Wydawnictwu Święty Wojciech za możliwość przeczytania książki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Recenzyjka , Blogger