"SZCZĘŚCIE DO WZIĘCIA" JASON F. WRIGHT

"SZCZĘŚCIE DO WZIĘCIA" JASON F. WRIGHT


Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 21.X.2015 r.
Ilość stron: 168
Źródło ilustracji: empik.com

Pierwszy raz miałam do czynienia z twórczością Jasona F. Wrighta, nie byłam przygotowana na to, co mi ta opowieść przyniesie. No nie rozczarowałam się, bo autor ze swymi bohaterami, zabrał mnie na wyprawę w głąb samej siebie. Dzięki niemu przypomniałam sobie na nowo, co w życiu jest ważne i co tak naprawdę się liczy. Pisarz poruszył dosyć trudne tematy w tak niezwykle wysublimowany sposób. W trakcie czytania umysł się wyciszał i chłonął każde słowo. Czytanie było przyjemnością.

Hope jest młodą, ambitną dziennikarką i marzy o pisaniu poważnych reportaży, które przyniosą jej wielką popularność. Zafascynowana fenomenem tajemniczych podarunków, które otrzymują ludzie w potrzebie, postanawia odnaleźć darczyńcę. Szukając rozwiązania, dziewczyna przekona się, że uczynione dobro zawsze wraca do nas i to w niespodziewanym momencie. Młoda kobieta pozna niesamowitych ludzi oraz przeżyje niezapomnianą przygodę, która nauczy ją, że dla osiągnięcia własnych celów nie można wykorzystywać zaufania drugiej osoby.

Bohaterowie książki to ludzie podobni do tych, których codziennie mijamy na ulicy. Często nie zaszczycając ich choćby jednym spojrzeniem, nie domyślając się jak wiele w swoim życiu przeszli. Każdy z nas niesie na plecach swój własny bagaż doświadczeń, wielu nie może sobie z nim poradzić, bo jest za ciężki, bo jest się osamotnionym z tym wszystkim, albo sami nie chcemy z tego umartwiania się zrezygnować. Autor udowadnia, że zanim życie wręczy nam cudowny prezent, wcześniej starannie pakuje go w przeciwności losu. Ta mała książeczka to dowód na to, jak silna potrafi być dobroć człowieka, która zdolna jest pokonać wszelką przeszkodę.

Autor wykonał dobrą robotę. Pomysł na fabułę był bardzo ciekawy, sprawiał, że chciało się sięgać po tę pozycję. Język i styl prowadzenia narracji swoją prostotą sprawiał, że czytanie było przyjemnością. Gdyby te argumenty jeszcze nie trafiły do kogoś, to mam coś w zanadrzu: książka ujmuje swoją delikatnością i urokiem. Jason F. Wright udowadnia, że o ważnych sprawach nie zawsze należy pisać podniosłym tomem. Tak niewielka pozycja dostarcza czytelnikowi wielu wzruszeń i pokazuje, że nic w życiu nie dzieje się przez przypadek. Wszystko jest po coś i zawsze tkwi w tym jakiś sens. Powieść dotyka tego, co najważniejsze w życiu: rodzina, miłość, przyjaciele. Pokazuje, że wartości te uskrzydlają, sprawiają, że chce się walczyć z przeciwnościami losu. Dodatkowo autor między słowami ukazał, jak wiele satysfakcji daje praca, którą wykonujemy. Nawet praca zwykłej sprzątaczki ma ogromną wartość, a jej samej może sprawiać ogromną przyjemność. Pisarzowi udaje się grać na emocjach czytelnika. Nie ma w książce fragmentu, który by nie wzbudził żywych uczuć czytelnika. Pojawia się ich cała gama, od radości, do wzruszenia, które towarzyszy podczas czytania.

„Szczęście do wzięcia” to powieść, która nie pozwoli czytelnikowi przejść obok niej obojętnie. Każdy, kto będzie miał okazję po nią sięgnąć, znajdzie w niej radę, mądrość, radość. Czytelnik będzie miał okazję zastanowić się nad własnym życiem, wyborami czy decyzjami. Niejeden z nas uświadomi sobie wówczas, że jest człowiekiem spełnionym i szczęśliwym. Bo chociaż często narzekamy, to jednak patrząc realnie nasze życie jest niezwykłe.

Wprowadzając na polski rynek książkę Szczęście do wzięcia, która rozpoczęła jedną z najpiękniejszych akcji charytatywnych w historii Stanów Zjednoczonych Wydawnictwo WAM chce wesprzeć czytelnictwo wśród dzieci niewidomych. Razem z Wami pragniemy pomóc wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Wszelkie informacje o akcji znajdują się na stronie: http://www.deon.pl/szczesciedowziecia

Dziękuję Wydawnictwu WAM za możliwość zapoznania się z książką3 komentarze:

 1. Czytałam już kilka recenzji tej książki i zgłosiłam się nawet do akcji Book Tour,bo jestem jej naprawdę bardzo ciekawa i z wielką chęcią wspomogę promowaną akcję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właśnie dzisiaj dostałam tę książkę do ręki, więc mam nadzieję, że również wywrze na mnie takie samo wrażenie jak na Tobie :) No i akcję popieram w stu procentach! :)

  Pozdrawiam serdecznie,
  Mona Te [Blog]

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzisiaj już kilka razy przewija mi się ta okładka przed oczami. Mam nadzieję, że jak najszybciej zapoznam się z tą książką, bo szykuje się coś naprawdę dobrego, poruszającego i skłaniającego do refleksji.
  Ta akcja jest przepiękna!

  http://lekturia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzyjka , Blogger