TRZY PYTANIA DO TANYI VALKO

TRZY PYTANIA DO TANYI VALKO
"Miłość na Bali"
Tanya Valko

Opis książki„Miłość na Bali" to druga po „Okruchach raju" część „Azjatyckiej sagi", której akcja toczy się w Indonezji. Turyści, którzy coraz liczniej odwiedzają rajską wyspę Bali, są zachwyceni czarownym otoczeniem, lecz miejsce to skrywa też swoją niebezpieczną i paskudną twarz. 

Tanya Valko fikcyjne losy bohaterów osnuwa na kanwie prawdziwych wydarzeń. Przedstawia codzienne życie na rajskiej wyspie, ukazując inny, obcy dla nas, Europejczyków, świat pełen duchów i niesamowitych wierzeń.
  
Zapraszam na mini wywiad z autorką, który mógł się odbyć dzięki uprzejmości Wydawnictwa Prószyński i S-ka

1. Dlaczego Bali nazywane jest "Wyspą psów"?

Wiąże się to z wiarą hindu oraz obyczajowością. Psy to gorsze wcielenie, które próbuje poprzez strzeżenie dobytku odrodzić się w lepszej postaci. Dlatego Balijczycy psy tolerują, ale się nimi nie opiekują ani nie przejawiają do nich żadnych życzliwych uczuć. Całe watahy psów snują się po Bali, żywią na śmietnikach i roznoszą choroby. Kiedy zaatakowała je epidemia wścieklizny Balijczycy zainteresowali się nimi. Zaczęli usuwać zwierzaki (w ciągu 2 lat eksterminowali 150 tys. psów) i tylko czasami szczepić. Szczepieniami głównie zajęły się organizacje charytatywne.

2. Czym Bali różni się od innych wysp Indonezji?

Każda indonezyjska wyspa jest inna. Bali jest hinduistyczne, zaś Flores czy Timor chrześcijańskie. Największe skupiska muzułmanów zamieszkują Jawę i Sumatrę. Religie wpływają na mentalność, zwyczaje, kulturę i nawet wygląd wysp.

3. Dlaczego tak wielu chce przyjeżdżać na Bali?

Odkrywanie nowego świata to niesamowita przygoda, a że obecnie świat stał się globalną małą wioską, to i dalekie podróże stają się coraz łatwiejsze i bardziej dostępne. Azja bardzo różni się od innych części świata, kulturą, klimatem, stylem życia i przez to jest taka ciekawa. 

Wkrótce pojawi się moźliwość wygrania książki "Miłość na Bali"

2 komentarze:

  1. Książka jest niesamowita, niedługo u mnie pojawi się recenzja :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam już jedną recenzję tej książki i jakoś mnie nie zachwyciła. No twoja jest trochę ciekawsza, ale książki i tak nie mam ochoty czytać.
    http://kochamczytack.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzyjka , Blogger