"Uwaga na marzenia" Monika Gabor


Wydawnictwo: RW2010
Data wydania: 2013 r.
Ilość stron: 203
Źródło ilustracji: www.rw2010.pl

Trzy kobiety, każda inna. Iza, to ambitna pani psycholog, która na przekór wszystkim dąży do celu. Marta, to przeciwieństwo Izy – gospodyni domowa, całym sercem oddana swoim bliskim. Kiedy okazuje się, że jej mąż poznał inną kobietę jej świat rozpada się na tysiąc kawałków. Wspólnie z przyjaciółkami próbuje na nowo poskładać swoje życie, czy będzie potrafiła na nowo zaufać? I dlaczego Iza tak walczy o małżeństwo przyjaciółki? Dowiemy się tego podczas spotkania z bohaterkami książki Moniki Gabor.
 
„Uwaga na marzenia”, to typowa historia obyczajowa. Porusza problemy, które towarzyszą wielu kobietom. Jest tu mowa o kłopotach w relacjach damsko-męskich, rodzinnych takich jak rozwód, separacja, zdrada bądź zagwozdka zawodowa. Utożsamiamy się z bohaterkami.

Myślę, że opowieść porywa i trudno się od niej oderwać. Miałam wrażenie, że spędzam ten czas z przyjaciółkami. Bohaterki są naturalne. Osoby, które szukają tajemnic, magii, akcji nie mają czego tu szukać. Fabuła nie należy do zawiłych, ale jest ciekawa i przyjemna dla umysłu. Pozycja ma masę zalet lekkość stylu, intrygujące bohaterki pełne dziwnych zapędów. Ciekawa fabuła, która może wydaje się sztampowa, ale sposób prowadzenia jej prowadzi do tego, że nie nudzimy. Wadą może być prostota powieści. Nie uświadczy się wielkich zwrotów akcji, wie się, jak będzie wyglądało zakończenie. Jednak ja odczuwałam ogromną przyjemność.

Autorka świetnie pokazała swoich bohaterów. Czytelnik zna ich dobre i złe strony. Każda z pań reprezentuje inny typ osobowości. Nie nużą, ale intrygują. Warto co nieco wspomnieć jeszcze o języku, który jest prosty, ale nie prostacki. Styl pisarki sprawia, że pochłaniamy całą opowieść w niesamowicie szybkim tempie. To idealna pozycja na długą podróż, czy deszczowy wieczór. Lekka i przyjemna. Co jest minusem? Okładka. Według mnie nie pasuje do treści. Chociaż książki nie powinno oceniać się po okładce, to przedstawiona kobieta zginie pośród pięknie wydanych pozycji, które leżą na półce.

„Uwaga na marzenia”, to książka o dylematach z jakimi spotykają się współczesne kobiety. Świetnie obrazuje to, co jest ważne dla pań i jak do tego dążą. Z drugiej strony widzimy tą złą naturę płci pięknej. Myślę, że ta historia jest skierowana głównie do kobiet, ale i panowie mogą wyciągnąć z niej ciekawe informacje. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do czytania.

Za możliwość przeczytania e-booka dziękuję Wydawnictwu RW2010Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Recenzyjka , Blogger