"Swobodna" S.C. Stephens

Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 22.X.2014 r.
Ilość stron: 624

W związku w zimą i zimnem, jakie pojawiło się za moim oknem postanowiłam sięgnąć po coś rozgrzewającego. Sięgnęłam po powieść „Swobodna”, która stanowi kontynuację losów Kiery, mogliśmy poznać w książce „Bezmyślna” S.C. Stephens. Autorce udało się zbudować pełną napięć, emocji i uczuć historię, która wciąga i nie daje od siebie uciec. W kilku słowach postaram się opisać fabułę.

Kiera i Kellan, to kochająca się para młodych ludzi. Kiedy mężczyzna otrzymuje możliwość odbycia długiej trasy koncertowej, dziewczyna zaczyna snuć obawy, czy ich uczucie przetrwa. Chłopak wyjeżdżając zostawia po sobie wiele przedmiotów, które mają ułatwić Kierze czasową rozłąkę i utwierdzić ją w uczuciu. Sielankę zakochanych przerywa przyjazd byłego chłopaka Kiery – Dennego. Młoda kobieta nie chce wyznać swojemu chłopakowi, że kontaktuje się z Dennym. Dodatkowo podejrzewa, że Kellan zdradza ją z fankami. Między bohaterami pojawiają się liczne niedomówienia, których żadne z nich nie chce wyjaśnić.

Pozycja zawiera sporą dawkę erotyki, pobudza zmysły i stanowi naprawdę przyjemne czytadło. Jego lektura wywołała u mnie wiele emocji. Książka naładowana jest potężnym ładunkiem różnorakich uczuć. Początkowo nie  mogłam się do niej przekonać, ale, gdy sytuacja zaczęła się rozkręcać pochłonęła mnie bez reszty. Sam tytuł jest niezwykle trafiony, intryguje swoją prostotą i zachęca do zapoznania się z fabułą. Urzekła mnie okładka, która przyciąga uwagę żywymi barwami, optymizmem i młodością. Osoba odpowiedzialna za nią wykonała niesamowitą pracę.

Miłość pełni w tej książce ważną rolę. Bardzo często spotyka się właśnie taką tematykę w różnych pozycjach. Nieważne, czy jest to kryminał, fantastyka, czy powieść przygodowa. Książka „Swobodna” utrzymuje się w tym klimacie, wiele w niej górnolotnych słów, wyznań miłosnych i obietnic. Bohaterowie darzą się ogromnym uczuciem, które zostało wystawione na próbę. Wszystko zależy od nich, czy będą w stanie utrzymać swoje uczucie i ciągle je rozwijać. Muszę przyznać, że byłam ciekawa czy wytrzymają i będą razem.

Głównych postaci nie można zaliczyć do typowych młodymi ludźmi, którzy wstępują w dorosłość. Brakuje, im pewnego realizmu. Ich życie, chociaż pełne niepokojów wydaje się tak cukierkowe i słodkie. Skupiają się tylko na jednym, a nie dostrzegają innych problemów. Z drugiej, jednak strony widzimy w nich ludzi pełnych pasji i zainteresowań. Pomysłowość Kellana nie znała granic, potrafił wiele zrobić, by ułatwić Kierze czas rozłąki.

Wbrew wszystkiemu ta książka nie jest tylko o miłości, bezsilności i rozstaniach. Ale przede wszystkim o przyjaźni, oddaniu, zaufaniu i przywiązaniu. Każdy może dostrzec w niej coś innego i to jest piękne. Bo to, że ja widzę dwoje młodych kochających się ludzi, którzy próbują wytrwać w swoich postanowieniach. To nie znaczy, że pozostali czytelnicy dostrzegą to samo. Wystarczy tylko wczuć się w historię i dać się jej zawładnąć.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję empik.com

Sklep internetowy empik.com


2 komentarze:

  1. Nie przepadam za erotykami, więc sobie książkę odpuszczę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Skoro ma kilka gatunków w sobie może być ciekawa. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki więc dam jej szansę.
    książkowyromans.pl

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzyjka , Blogger