"Ogród Kamili" Katarzyna Michalak

Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: 7.XI.2013 r. 
Ilość stron: 352
Źródło ilustracji: www.empik.com

Każdy z nas ma jakieś marzenie, jedni marzą o rzeczach malutkich inni o wielkich. Wielu poprzestaje niestety tylko na fantazjowaniu o nich. Niewielu jest zdolnych zaprzeć się i walczyć o swoje pragnienie. Kamila początkowo należała to tej pierwszej grupy, z czasem odkrywając siebie podjęła batalię o swoje marzenia. Na jej drodze stanęło kilka osób, które próbowały zawrócić ją z drogi którą kroczyła. Trzeba poznać jej losy i sprawdzić, czy udało się jej dotrzeć do celu.

W kilku słowach warto przytoczyć fabułę książki. Pisarka opowiada historię młodej dziewczyny – Kamili, która całymi dniami wypatruje ukochanego mężczyzny. Jakub, bo to tak na imię miał jej wybranek zniknął nagle osiem lat temu. Kobieta zarzuca sobie, że to przez nią odszedł. Dodatkowo w czasie, kiedy mężczyzna zniknął zginęła jej matka. Dziewczyna wychowywana przez ciotkę czuje się przytłamszona jej miłością, liczy na to, że Jakub przybędzie i wyrwie ją z dotychczasowego życia. Każdego wieczoru pisze do niego wiadomości pełne wyznań miłosnych. Nieoczekiwanie zostaje zatrudniona w prestiżowej firmie i ma zająć się odrestaurowaniem przedwojennej willi z uliczki Leśnych Dzwonków. Dziewczyna błyskawicznie zakochuje się w miejscu, lecz cały czas zastanawia się dlaczego to właśnie ona została wybrana do tego zadania. I jakie zamiary ma wobec niej Łukasz.

Pisarka posługuje się barwnym i lekkim językiem. Nie było to pierwsze moje spotkanie z jej twórczością i mniej więcej wiedziałam z czym mogę się spotkać. Czytając „Ogród Kamili” czuło się zapach róż znajdujących się w ogrodzie dziewczyny. Sama akcja rozgrywa się szybko i dynamicznie. Autorka pokazała przeżycia głównych postaci, to, co ich dręczy i martwi. Potrafiła momentami tak zamotać, że trudno było się domyślić co będzie na końcu. Cały czas próbowałam rozgryźć jaką rolę w tym wszystkim odgrywa Jakub.

Katarzyna Michalak stworzyła sympatyczną historię, którą połyka się błyskawicznie. Momentami całość przypominała mi komedię pomyłek i zastanawiałam się co mnie skłoniło do czytania tej książki. Jednak na końcu byłam ciekawa jak potoczą się losy Kamili i jej przyjaciół. Nieco denerwowała mnie główna bohaterka, a dokładnie jej naiwność i skłonność do omdleń. Bohaterowie są barwnymi postaciami, każdy z nich ma inny temperament. Wielu z nich ma co nie co na sumieniu co dostrzegamy w toku opowieści. Pojawiło się parę zabawnych momentów i kilka indywidualności, które dodawały uroku fabule.

„Ogród Kamili”, to idealna historia na pochmurne dni. Autorka stworzyła ciekawą historię, która ma kontynuację w kolejnych tomach. Jednym słowem, każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Fani róż będą mogli poznać kilka odmian tych niezwykłych kwiatów. Czyli dla każdego coś dobrego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Recenzyjka , Blogger