"Dlaczego Bóg nie uzdrawia swoich przyjaciół?" Jose H. Prado Flores

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2014 r.
Ilość stron: 112
Źródło ilustracji: www.swietywojciech.pl

Wielu z Nas w obliczu choroby bądź jakiejś innej tragedii zastanawia się dlaczego tak się dzieje, czemu nie otrzymujemy pomocy. Jeśli jesteśmy katolikami, to zwracamy całą swoją złość ku Bogu, to Jego obarczamy całą winą. Autor tej małej pozycji stara się wyjaśnić dlaczego tak jest i, czy faktycznie możemy czuć złość.

Jose H. Prado Flores jest autorem wielu pozycji traktujących o duchowości. Pełni służbę ewangelizacyjną i naucza. Założył Szkołę Ewangelizacji Świętego Andrzeja, która właśnie ma się zajmować tą działalnością. W swojej pracy drąży temat uzdrawiania. Zastanawia się czemu Chrystus częściej pomagał obcym niż bliskim, czemu osobom niewierzącym, a nie pobożnym. Mocno analizuje wskrzeszenie Łazarza, człowieka bliskiego Jezusowi. Chociaż obaj byli spokrewnieni, Chrystus nie śpieszył się, aby mu pomóc, wręcz zwlekał i niósł pomoc innym. Czy było to zamierzone? I dlaczego, kiedy prosimy tak rzadko otrzymujemy uzdrowienie? No cóż, człowiek od dawna szuka odpowiedzi na te pytania. Wydaje mi się, że w dużej mierze chodzi o zrozumienie choroby, własnego stanu i sytuacji. Autor pisze, że na początku powinniśmy sami dbać o siebie, o sposób odżywiania, styl życia, to wszystko zależy tylko od nas. A w sytuacji „podbramkowej” powinniśmy prosić o pomoc Niebiosa.

Podobały mi się liczne przykłady z życia prywatnego autora. Opisał swoją walkę z chorobą i drogę jaką pokonał, aby zrozumieć jej sens. Przeanalizował kilka przykładów uzdrowień dokonanych przez Chrystusa. Nie jest to rozprawa teologiczna tylko swojego rodzaju poradnik radzenia sobie z chorobą. Wszystkie informacje zostały przedstawione w przystępny sposób, czyta się szybko i lekko.

Podsumowując wydawało mi się, że mam przed sobą niewielką książeczkę, która kipi od nawiązań do Biblii. W rzeczywistości otrzymałam przystępne dzieło rozwiewające wątpliwości. Mnie osobiście przypadło do gustu, a same argumenty autora jak najbardziej przekonały. Mam zamiar reklamować ją wszystkim, których nurtuje ta tematyka.

                           Dziękuję za udostępnienie egzemplarza do recenzji wydawnictwu Święty Wojciech

1 komentarz:

  1. Przyznam, że ostatnio zaczynam się bardziej interesować taką tematyką, więc może kiedyś :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzyjka , Blogger