"Nie mogę powiedzieć Ci prawdy" Lauren Barnholdt

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: X.2012 r.
Ilość stron: 324
Ostatnimi czasy często wpadają w moje ręce książki poświęcone rozterkom młodych ludzi. A obiecałam sobie, że sięgnę po coś bardziej ambitnego. Ale cóż jeszcze nie wszystko stracone, każda książka ma coś w sobie. No i tak też było w tym przypadku.

Książka pani traktuje o trudach wchodzenia w wiek dorosły. Pojawiają się troski związane z nieszczęśliwymi miłościami, trudnościami w szkole i wiele innych mniej, czy bardziej niedorzecznych problemach. Wydaje się, że wszystkie kwestie poruszone  przez pisarkę są niczym w porównaniu z tymi prawdziwymi jakie pojawiają się w naszym życiu. Zapewne każdy z nas przeszedł przez etap, kiedy najmniejszy konflikt urastał do wielkich rozmiarów. Bohaterką książki jest Kelsey, która została dyscyplinarnie wyrzucona ze szkoły. Dziewczyna trafia do przeciętniej szkoły średniej. I obiecuje sobie, że nie zawiedzie już nigdy swoich rodziców. W pierwszym dniu spotyka Isaaca, syna bardzo popularnego senatora. Chłopak od razu wzbudza zainteresowanie damskiej społeczności szkolnej. Kelsey nie ufa mu i stara się trzymać od niego z daleka. Niestety ich drogi stykają się za sobą wielokrotnie. Ich relacja ewoluuje. Pojawia się wiele problemów i konfliktów. Wiele osób trzecich próbuje utrudnić im życie. Ci, którzy mieli być przyjaciółmi okazują się zdrajcami. Ale to nie inni ludzie są dla nich niebezpieczeństwem, ale prawda bardzo skrupulatnie ukrywana przez oboje bohaterów.

Akcja może nie jest zbyt dynamiczna, ale jest pokazana w ciekawy sposób. Poznajemy całą historię z punktu widzenia dziewczyny, ale i chłopaka. Dodatkowo autorka zastosowała retrospekcję. Całość wyszła dosyć zgrabnie, bo nie gubimy się w historii i możemy poznać ją na wielu płaszczyznach. Pojawia się kilka niespodzianek, co czyni całość intrygującą. Mnie osobiście brakowało lekkiego deszczyku emocji, choćby takiego małego. Bo pomysł jest trochę oklepany, gdyby coś niewielkiego się pojawiło byłabym zadowolona. Ale i tak wyszła całkiem interesująca pozycja.

Autorka poruszyła szereg problemów z jakimi muszą sobie radzić młodzi ludzie. Największym jest poczucie przynależności i poszanowania. Taki człowiek jest niezwykle delikatny i czuły na bodźce z zewnątrz. Niejednokrotnie gubi się w labiryncie życia i szuka przewodnika, który pozwoli mu z niego wyjść.

„Nie mogę powiedzieć Ci prawdy” to książka traktująca o trudach dorastania. O tym, że nie wszystko można tak łatwo zdobyć. Pewnie będzie oceniana różnie, pojawią się głosy za i przeciw. Osobiście przyłączę się do tych, którzy docenią pracę autorki. Uważam, że założyła sobie pewien cel do którego dążyła. Wyszła całkiem miła pozycja dla młodszych i starszych młodych ludzi.

Dziękuję za udostępnienie egzemplarza do recenzji empik.com

Sklep internetowy empik.com

1 komentarz:

  1. Wydaję mi się, że to jednak książka nie dla mnie. Jak na razie nie szukam takich lektur, może kiedyś ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzyjka , Blogger