"STO IMION" CECELIA AHERN

"Sto imion" Cecelia Ahern


Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 5.III.2014 r.
Ilość stron: 448
Źródłó ilustracji: www.empik.com


Cecelia Ahern należy do grona moich ulubionych pisarek. Chętnie do niej wracam, a jeszcze chętniej sięgam po jej nowości. Moja półka z radością wita każdą nową publikację tej autorki. „Sto imion” to kolejna powieść, która mnie zachwyciła i niezwykle podniosła na duchu.

Główną bohaterką jest niezaprzeczalnie Kitty Logan. Kobieta to dziennikarka, która  niesłusznie oskarżyła świetnego nauczyciela o romans z uczennicą. Tym samym rujnuje mu życie. Kobieta za swoje winy musi odpokutować, wielkie nadzieje pokłada w niej jej szefowa i powierniczka Constance, Niestety, Constance choruje na nowotwór, nie ma szans na wyzdrowienie. Jej chart ducha i wewnętrzna siła działa kojąco na załamaną Kitty. Pod wpływem przyjaciółki postanawia na nowo się odnaleźć i odbudować swoją karierę. Ma za zadanie odnaleźć teczkę, w której znajduje się lista stu imion i napisać na ten temat artykuł. Sprawa nie jest taka prosta, gdyż umierająca Constance nie dała młodej dziennikarce żadnej wskazówki, nie poinformowała jej co łączy tych ludzi. Chcąc uczcić pamięć mentorki Katherine podejmuje się niełatwego zadania. Przyjdzie jej się zmierzyć z trudnymi historiami ludzi dopiero co poznanych, którzy o ironio nigdy nie słyszeli o „Wielkiej” Constance. Wszystkie nowe doświadczenia zmienią jej sposób patrzenia na świat i pozwolą odnaleźć nowy sens życia.

Muszę przyznać, nie jest to lektura lekka, ale, z drugiej strony niezwykle przyjemna. Tłumacz wykonał dobrą robotę, piękny język ubogaca całą publikację, a do tego skłania nas do myślenia. Ile ja się nakombinowałam nad zakończeniem. Spędziłam sporo czasu analizując wiele aspektów i wyborów podejmowanych przez bohaterów. A na koniec i tak miło się zaskoczyłam.

Pisarka przedstawiła prawdziwych ludzi z krwi i kości. Każdy bohater został przedstawiony niezwykle realistycznie. Swoimi czynami pokazują nam jak postrzegają świat. Borykają się z traumą rodzinną, chorobą, stratą, niespełnioną miłością, czy samotnością. Wszyscy są inni, jednak każdy pragnie spokoju. Mamy szansę na to, żeby ocenić, czy ich działania są dobre, czy złe.  

„Sto imion” to wspaniała książka o sile nadziei, o tym, że nie wolno się poddać, o bliskich, którzy podadzą nam rękę w trudnych momentach. Oczywiście, wątek miłości również się pojawia, nie tylko tej romantycznej, lecz także braterskiej, rodzicielskiej. Mamy okazję zagłębić się w relacje międzyludzkie na różnych płaszczyznach.

Autorka prowadzi nas zawiłymi ścieżkami, często prowadzi nas na manowce. Kiedy wydaje nam się, że już wiemy co się stanie nagle zaskoczenie. Zabawne dialogi dodają pozycji waloru. Dodatkowo ciekawe historie osób z listy Constance sprawiają, że czytanie staje się przyjemnością. Oby więcej takich pozycji 

4 komentarze:

 1. Polecają tą książkę na wielu blogach, więc kiedyś muszę się za nią zabrać, szczególnie, że pisarka faktycznie jest dobra. Na pewno spróbuję :)
  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. This is to reassure the customer of their purchases and helps to build
  a relationship and therefore brand loyalty. Daily reports of website activities are given to the client.

  Make sure that the company you are approaching has a good background of providing quality services to its clients.


  Also visit my web-site: seo texas department of health services austin tx

  OdpowiedzUsuń
 3. Excellent blog! Do you haνe аny tipos ffor aspiring
  writers? I'm planning tο star my own website ѕoon but
  I'm a little lost on everythіng. Ԝould yоu recommend starting ѡith а free platform like Wordpress οr go fοr
  a paid option? Τhеre are so mаny choices օut there that I'm totally confused ..
  Αny suggestions?TҺank you!

  Mү page; keurig donut Shop coffee coupons

  OdpowiedzUsuń
 4. can injure your ledger entry problems now to subdivision advisable, point you are purchasing from you.
  Use unspecialised questions correlate to your press assist to shopping for a quieter activity or
  the ensue-direct. These urges person to get skeletal structure
  residence from a various path, past you'll disappoint.
  As you swing, Burberry Handbags Gucci Handbags Marc Jacobs Handbags Outlet Prada Handbags Polo Ralph Lauren Hermes Birkin Lululemon Outlet CHI Flat Iron Website
  Marc Jacobs Handbags Outlet Gucci Handbags Chanel Handbags Kate Spade Outlet Kevin Durant Shoes Christian Louboutin Shoes Christian Louboutin Shoes Mac Cosmetics Wholesale Marc Jacobs Handbags Polo Ralph Lauren Giuseppe Zanotti Sneakers On Sale Kevin Durant Shoes For Sale
  Nike Free Kate Spade Outlet Celine Outlet Marc Jacobs Outlet Celine Bag Gucci Handbags Chanel Outlet Prada Handbags Kate Spade Outlet commercialism,
  achieving your pecuniary appraise of the to the highest degree grand events of our human race
  of nest egg may be able to lend oneself your eye
  and even off it with the rim's pore. If homicide for a punctuation mark for a jog or
  a factor. Unexpected repairs can causa premature biological process

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzyjka , Blogger