"Suknia ślubna" Rachel Hauck

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: maj 2013 r.
Ilość stron: 384
Źródło ilustracji: www.empik.pl


„Najlepsze historie miłosne to te o mężczyźnie i kobiecie, którzy poznali się jednego dnia, a następnego się pobrali.”

Każda dziewczyna marzy o tej jednej jedynej sukni, która zostanie założona w ten wyjątkowy dzień. Jedne chcą, aby była prosta, inne, aby przypominała tę Kopciuszka. Ile  kobiet tyle wyobrażeń na temat sukni ślubnej. W naszych głowach maluje się jej obraz, symbolizuje czystość i deklaracje, że do końca życia i na zawsze. Ale zanim do tego dojdzie trzeba się odnaleźć. Jeden moment, mała chwila, zwykły zbieg okoliczności może sprawić, że traficie na siebie. Czy, to będzie w parku, barze, czy na spotkaniu u znajomych. Nie ma jednej recepty, jednego przepisu na to, gdzie szukać miłości. Ona pojawia się w nietypowym miejscu i zazwyczaj w dziwnym momencie naszego życia. O tym właśnie traktuje ta książka, o niezwykłych przypadkach i magii uczucia.

Charlotte straciła matkę będąc młodą dziewczyną, ojca nigdy nie znała. Po stracie najbliższej jej osoby trafiła pod opiekę przyjaciółki swojej matki. Choć nie zaznała nigdy od tej kobiety żadnej przykrości pragnęła rodziny. Takiej prawdziwej, na której zawsze mogłaby polegać i przy, której czułaby się bezpieczna. Jako już dorosła kobieta jest niezwykle przedsiębiorcza i zaradna. Prowadzi dobrze prosperujący salon sukien ślubnych. Ma dar dobierania tych kreacji do przyszłych panien młodych, nawet te najbrzydsze potrafi przekonać, że są piękne. Bo nie tylko wygląd zewnętrzy się liczy, również to piękno wewnętrzne jest istotne. Kobieta obecnie sama planuje ślub. Jednak cały czas targają nią wątpliwości, czy Tim to ten jedyny? czy na całe życie? sama nie wie czego chce. Szukając odpowiedzi na te pytania, udaje się przejażdżkę, aby spokojnie pomyśleć. W trakcie wyprawy kupuje stary kufer. W środku odnajduje suknię ślubną. Nie jest to taka zwykła suknia. Ma swoją historię i jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla odpowiedniej panny młodej. Właśnie do Charlotte będzie należało odnalezienie przyszłej właścicielki. Dodatkowo obok tej historii śledzimy losy Emily, dziewczyny, która również jest związana z tą kreacją. To ona zdecyduje o losie kolejnych pokoleń i następnych właścicielkach sukni.

Historia Charlotte wydaje się taka realna, zdajemy sobie sprawę z tego, że każda z nas pragnie ślubu podyktowanego z miłością. A dopełnieniem ceremonii jest suknia ślubna, która z jednej strony jest tylko symbolem. Jednak cały czas stanowi nieodłączną część tej uroczystości. Autorka niezwykle plastycznie przedstawiła tą historię. Momentami wydaje nam się banalna, mimo to nie przeszkadza nam to w zatraceniu się w opowieści i kibicowaniu bohaterkom. Ze wszystkich sił pragniemy, żeby dokonały właściwych wyborów. Pisarka przekazuje nam uniwersalne prawdy. W naszym życiu prym wiedzie w dużej mierze przypadek. Sami musimy odkryć swoje przeznaczenie. Każdy z nas ma wolny wybór i od niego zależy jak pokierujemy własnym życiem. 

Powieść napisana przez Rachel Hauck jest niezwykła. Osobiście uważam, że warto poświęcić jej trochę czasu, poznać historię Charlotte i być może nauczyć się czegoś nowego. Jest to książka, która zachwyca i zdecydowanie pozwala na miłe spędzenie czasu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Recenzyjka , Blogger