„Zegarek z różowego złota” Richard Paul Evans

Wydawnictwo: Znak literanova
Data wydania: 3.VII.2013 r.
Ilość stron: 224
Źródło ilustracji: www.empik.com

„Zegarek ze różowego złota”, to powieść o poszukiwaniu miłości, przyjaźni bliskiej każdemu sercu. Wydawać, by się mogło, że taka jak inne oklepane historyjki, co nie jest do końca prawdą. Autor w prosty, wzruszający i pouczający sposób zwraca uwagę na ważne aspekty naszego życia.

Opisywane wydarzenia mają miejsce w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. W czasach, kiedy rozwijał się nowy ład społeczny i kształtował się obraz współczesnego społeczeństwa. Jednym udawało się awansować, inni tracili wszystko, co posiadali. David to dobrze sytuowany człowiek, kolekcjoner zegarów, osoba bezgranicznie poświęcona pracy i zainteresowaniom. Wielu twierdzi, że należy do jednych z najszczęśliwszych ludzi na świecie. On sam, jednak ma jedno ogromne marzenie. Pragnie mieć obok siebie kochającą żonę i dzieci. Ten wieczny kawaler łaknie stateczności i rodziny. Z chwilą, gdy poznaje MaryAnn, zdaje sobie sprawę, że poznał kobietę swego życia. Stara się ze wszystkich sił, aby ją sobie zjednać. Nie jest to, jednak proste, gdyż dziewczyna ukrywa pewną tajemnicę, która wpłynie na ich decyzje i przyszłe życie

Autor opowiadając prostą historię, kreśli wartości istotne dla każdego. Podkreśla sens miłości, przyjaźni i oddania się drugiemu człowiekowi całym sobą. W cudowny sposób przedstawia bohaterów, ich pragnienia, pasje, marzenia, kłopoty i wątpliwości. Dodatkowo wskazuje jak ważną rolę w życiu człowieka pełni przyjaciel, gotowy oddać swoje życie za swego druha. Niezależnie od tego jakiego koloru ma skórę, skąd pochodzi, kim byli jego rodzice. Bo nie liczy się pochodzenie tylko braterstwo i bezgraniczne zaufanie.

Richard Paul Evans po raz kolejny mnie nie zawiódł. Posługuje się językiem pełnym ciepła, emocji, uczuć. W zajmujący sposób maluje obraz życia tamtejszych ludzi. Książkę czyta się szybciutko, dynamiczna akcja nie pozwala się nudzić. Pozycja momentami może być trochę przewidywalna, jednak zawiera wiele ciekawych informacji na temat zegarów i stosunków panujących w elitach amerykańskich początku XX wieku. Co ważne w powieści autora znalazło się miejsce na uczucia, gotowe pokonać każdą przeszkodę. Jeśli ktoś lubi wątki miłosne, momentami lekko sensacyjne, to na pewno się nie zawiedzie. Polecam.


2 komentarze:

  1. Akurat planowałam wziąć się za tę książkę ;) Try to design

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam, bo warto. Autor może nie pisze zbyt skomplikowanych powieści, ale za to są niezwykle prawdziwe.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzyjka , Blogger