Z poczwarek w motyle - Patrycja Żurek"Z poczwarek w motyle" Patrycja Żurek


Wydawnictwo: E-bookowo
Data wydania: 2013
Ilość stron: 255
Źródło ilustracji: www.e-bookowo.pl

Powieść Patrycji Żurek porusza tak ważne kwestie, jak przyjaźń, miłość, zazdrość. Dotyka trudnych relacji rodzinnych i zwykłej szarej codzienności. Wydawać, by się mogło, że spraw prostych i nieciekawych, jednak autorce w ciekawy sposób udało się uchwycić te wszystkie zawiłości ludzkiego życia.

Pisarka przedstawia nam dwie przyjaciółki, Zuzannę matkę, żonę, gospodynię domową. Chociaż jest młodą kobietą, zachowuje się, jak staruszka niezadowolona ze swego życia. Miewa częste migreny, które przeszkadzają jej w normalnym funkcjonowaniu. Nieszczęśliwą kobietę odwiedza jej przyjaciółka Sylwia. Dziewczyna kilka lat temu przeniosła się do Niemiec, gdzie poznała niesamowitego mężczyznę, ma cudowny dom i wspaniałe życie. Wszystko to czego pragnęłaby Zuza. Pozory, jednak mogą mylić. Sylwia nie żyje w krainie wiecznego szczęścia, walczy ze smutkiem i goryczą. Kobieta zmaga się z duchami z przeszłości, dodatkowo bliska jej osoba jest umierającą. Obie panie będą musiały przewartościować swoje życie i przyjaźń. Podjąć decyzję, czy iść do przodu, czy cofnąć się. Krok do tyłu sprawi, że zamkną się w sobie i trudno będzie, im się na nowo otworzyć. Ten do przodu sprawi, że zwykła poczwarka zmieni się w niesamowitego motyla.

„Z poczwarek w motyle” to doskonałe połączenie ciekawie skomponowanej powieści obyczajowej i romansu. Z każdą stroną autorka pobudza zainteresowanie czytelnika. Atutem jest również narracja. Mamy okazję poznać dane wydarzenia z różnej perspektywy. Bohaterowie wydają się tacy bliscy i zwykli, razem z nimi przeżywany wzloty i upadki. Momentami mamy ochotę potrząsnąć nimi i pogrozić palcem.

Ta pozycja, to wielopłaszczyznowa powieść traktująca o sile kobiecej przyjaźni, trudnych relacjach rodzinnych, wcale nie łatwiejszych związkach damsko-męskich, pasjach, czy rodzicielstwie. Autorka uświadamia jak istotną rolę w naszym życiu pełni przyjaciel, taki prawdziwy i oddany. Potrafiący wesprzeć w trudnych chwilach, podsunąć rozwiązanie, czy po prostu wyciągnąć z otchłani rozpaczy i beznadziei.

Czytanie sprawiło mi wiele przyjemności, pochłonęłam ją w jeden dzień. Nie brakowało przy tym wzruszeń i wybuchów śmiechu. Polecam każdemu, kto ma ochotę poczytać o przyjaźni, rozstaniach i powrotach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Recenzyjka , Blogger