Nasza klasa - Natasza Socha"Nasza klasa" Natasza Socha


Wydawnictwo: E-bookowo
Data wydania: 2010
Ilość stron: 156
Źródlo ilustracji: www.e-bookowo.pl

Dzięki uprzejmości wydawnictwa e-bookowo.pl do moich rąk trafił zbiór opowiadań „Nasza klasa”.

Natasza Socha to polska pisarka i dziennikarka, autorka „Keczupu”, czy „Macochy”. Do tej pory nie miałam okazji poznania jej twórczości, zaczynając czytać „Naszą klasę” byłam ciekawa o czym będzie. Początkowo wydawało mi się, że pisarka chce opisać życie jakiejś szkolnej społeczności. Jednak szybko okazało się, że chodziło o portal Nasza-klasa i o to, jaki ma wpływ na ludzkie losy.

Książka składa się z różnorodnych opowiadań nie związanych ze sobą, jej bohaterowie to ludzie w różnym wieku, mieszkający w innych częściach kraju i świata, inaczej patrzący na życie i szkole lata. Wszyscy posiadają konto na wspomnianym portalu, który stanowi ich okno na świat, pozwala „śledzić” kolegów i znajomych z dzieciństwa. Poznajemy emerytowaną nauczycielkę języka polskiego poszukującą dawnego ucznia, Gucia przeczuwającego, że jego żona ma romans, kobietę szukającą swej dawnej miłości, przyszłą matkę oczekującą na narodziny dziecka i wielu innych. Pojawiają się wspomnienia pierwszych pocałunków, miłości, rozczarowań, pierwszej czekolady z Pewexu, czy dekatyzowanych dżinsów. Każda historia jest inna, jednak bohaterów łączy pewna tęsknota za ludźmi poznanymi w szkole, chęć szpiegowania i chwalenia się własnymi dokonaniami.

Sylwetki bohaterów są dobrze nakreślone, wielowymiarowe i naznaczone jakąś tajemnicą, którą autorka powolutku odkrywa. Sporo tu sekretów, życiowych wyborów tych dobrych i złych oraz zaduma, czy mogło się postąpić inaczej. Do tego ciekawy pomysł, silne emocje i spora dawna śmiechu. Bardzo ciekawa lektura. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Recenzyjka , Blogger