"Telefon od anioła: Guillaume Musso

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: wrzesień 2012
Ilość stron: 416
Źródło ilustracji: www.empik.com

Guillaume Musso, to znany pisarz, absolwent ekonomii, z zawodu nauczyciel. Debiutował thrillerem, jest autorem licznych publikacji.
Ciekawa i intrygująca opowieść o miłości i ludzkim życiu. Początkowo wydawać, by się mogło, że mamy do czynienia z kolejnym romansem, jednak zagłębiając się w lekturę stykamy się z thrillerem. Wszystko, to skutkuje dobrą książką o losach dwojga ludzi. Madeline i Jonathan podczas pobytu na lotnisku wpadają na siebie, co jest początkiem ciekawej historii. W wyniku tego spotkania przypadkowo zamieniają telefony. Ona leci do Paryża, On do San Francisco. Kiedy zdają sobie sprawę z tego, że doszło do pomyłki, postanawiają wymienić się. Jednak, zanim do tego dojdzie zwycięży ciekawość. Oboje przejrzą zawartość urządzeń, trafią na ciekawe informacje o tej drugiej osobie. W miarę odkrywania kolejnych sekretów ich ciekawość będzie rosła. Okaże się, że oboje łączy pewna osoba z przeszłości, która być może zaważy na ich dalszej znajomości.
Sam temat wydaje się nieco banalny kolejna historia o miłosnych uniesieniach. Ale właśnie, to niekonwencjonalne ujęcie losów dwojga bohaterów nadają tej książce wartości. Autor doskonale odtworzył emocje nierozerwalnie związane z takimi uczuciami jak miłość, oddanie czy odrzucenie. Zwykłe życie przeplata się z dawnymi przeżyciami, które miały wpływ na obecną sytuację bohaterów. Ich drogi przypadkowo się skrzyżowały, co poskutkowało niecodziennymi wydarzeniami.
Warto wspomnieć o geniuszu Musso, połączył dynamiczną akcję z ciekawymi dialogami, co potrafi przykuć czytelnika do książki na długie godziny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Recenzyjka , Blogger