„Bliżej słońca” Richard Paul Evans

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 16 kwietnia 2012
„Wszyscy nosimy w głowie obraz tego, jak powinno wyglądać nasze życie, namalowany pędzlem naszych pragnień celów. Tymczasem w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że ono nigdy nie wygląda tak, jak sobie wyobrażaliśmy.”

Książka Richarda Paula Evansa przyciąga uwagę swoją piękną i ciepłą okładką. Początkowo zastanawiałam się, czy kolejna pozycja tego autora będzie równie dobra, jak pozostałe. Oczywiście nie zawiodłam się. A o czym jest fabuła? Oto kilka słów. Christina miała wszystko szczęśliwe życie, narzeczonego i pracę. Jednak tuż przed ceremonią jej ukochany porzucił ją. Nieszczęśliwa kobieta chcąc wyleczyć się ze złamanego serca daje się namówić przyjaciółce na wyjazd. Nie jest to jednak zwykła podróż, kobiety udają się jako wolontariuszki do Peru. Tymczasem Paul to lekarz, który prowadzi sierociniec dla dzieciaków. Stworzył go własnymi siłami i uporem, dla swoich podopiecznych jest w stanie zrobić wszystko. Bohaterowie spotykają się w tym dzikim kraju, oboje doświadczeni przez życie, muszą się zmierzyć z demonami przeszłości. Jak spotkanie z mieszkańcami sierocińca wpłynie na życie Christiny? Jaką rolę odegra w jej życiu charyzmatyczny Paul? Czy dzika dżungla pozwoli im na zaleczenie ran? Wszystkie odpowiedzi na te pytania możecie znaleźć w książce po, którą warto sięgnąć.

Książki Richarda Paula Evansa są jak miód na bolące serce, po ciężkim dniu pozwalają odpocząć. Prosty i pełen dialogów język pozwala na szybkie pochłonięcie książki. Dodatkowym atutem są malownicze krajobrazy oraz połączenie wątku ze skomplikowaną tematyką misji humanitarnych i trudną sytuacją dzieci. Wszystko to sprawia, że opowiedziana historia pozwala na miłe i przyjemne spędzenie czasu. Pozycja godna polecenia wszystkim tym, którzy chcą się zrelaksować po ciężkim dniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Recenzyjka , Blogger